В Україні спостерігається значне зниження кількості людей, які жертвують гроші на благодійність. За даними опитування, проведеного Фондом благодійності (CAF), близько чотирьох мільйонів людей стали менше жертвувати порівняно з довоєнними часами. Це зниження пов’язане з обмеженим бюджетом домогосподарств та відсутністю інтересу до благодійності серед молоді.
Лише половина опитаних у минулому році зробила внески на благодійність. Серед молоді у віці 16-24 років тільки третина жертвувала або підтримувала когось, що значно менше, ніж в 2019 році.
Благодійні організації стикаються з труднощами у зборі коштів, адже вони залежать від зменшеної кількості донорів, в той час як їхні витрати зростають. “Ці дані яскраво показують, що нам потрібно докладати більше зусиль для розвитку культури благодійності”, – зазначив Ніл Хеслоп, генеральний директор CAF.
Згідно з опитуванням, проведеним серед 13,000 респондентів, 50% учасників надали кошти на благодійність у минулому році, що є зниженням з 58% у 2019 році. Близько 21% опитаних повідомили, що спонсорували когось, у порівнянні з 32% у 2019 році. Найбільше падіння спостерігається в Лондоні та північно-західних і північно-східних регіонах Англії.
Основною причиною відмови від пожертв є брак коштів, але більше третини опитаних також зазначили, що їм не цікава благодійність. Деякі організації, такі як EveryYouth, вирішили відмовитися від збору коштів від окремих осіб через високу вартість цього процесу і зосередилися на інших джерелах фінансування.