Президент США Дональд Трамп у своїй другій каденції значно зменшив фінансування іноземної допомоги, яка є важливою складовою американської зовнішньої політики. Агенція США з міжнародного розвитку (USAID) та інші органи, що забезпечують медичну, продовольчу та економічну допомогу бідним країнам, зазнали значних скорочень або ліквідації.
Трамп, виправдовуючи ці зміни, назвав USAID “радикальними божевільними” і висунув багато неправдивих заяв щодо роботи агенції у країнах, що розвиваються. Вона займалася профілактикою та лікуванням ВІЛ і малярії, надавала екстрену продовольчу допомогу і сприяла національній безпеці США шляхом створення нових ринків для американських товарів.
Хоча Трамп завжди мав обережне ставлення до іноземної допомоги, під час першого терміну він часто хвалився цим, як головний розподільник американської щедрості. Наразі його позиція змінилася, і він став рішучим противником іноземної допомоги.
Щоб зрозуміти цю еволюцію поглядів Трампа, The New York Times проаналізувала близько 1000 його промов та інтерв’ю за останні 15 років. У якості кандидата в президенти під час першої кампанії він часто описував іноземну допомогу як витратну, стверджуючи, що ці гроші краще витратити вдома. “Зовнішня політика – це те, що ми дбаємо про себе”, – зазначив він під час виступу на шоу NBC “Today”.