На Уолл-Стрит спостерігається новий тренд: приватні ринки стають все більш популярними. Компанії залишаються приватними довше, а кількість публічно торгованих компаній за останні тридцять років скоротилася майже вдвічі. Зараз у світі налічується близько 1,500 стартапів з оцінкою в один мільярд доларів і більше. За даними компанії Bain & Company, активи на приватних ринках зросли більш ніж утричі з 2013 року і, ймовірно, зростатимуть вдвічі швидше, ніж публічні активи, досягнувши 62 трильйонів доларів до 2034 року.
Раніше інвестиції в приватний капітал були доступні лише для заможних інвесторів, проте останнім часом інтерес до них з боку звичайних людей зріс. Фонди, брокерські компанії та стартапи активно розробляють нові продукти, які розширюють доступ до приватних інвестицій.
Новопризначений голова Комісії з цінних паперів і бірж США, Пол С. Аткінс, висловив підтримку цьому процесу. “Це лише початок”, – зазначив Йоганн Кербрат, старший віце-президент Robinhood Crypto, який очолює зусилля компанії щодо торгівлі приватним капіталом на своїй платформі.
Вашингтон також, здається, готовий підтримати ці зміни. Інвестиції в приватні компанії зазвичай були доступні лише для “акредитованих інвесторів” – осіб, які заробляють більше 200,000 доларів на рік або мають чистий капітал щонайменше 1 мільйон доларів. Ця вимога покликана захистити звичайних інвесторів від ризикованих вкладень. “Тут немає ясності, ви не можете вивести свої гроші, і ви можете втратити все”, – прокоментував Джонатан Фостер, генеральний директор Angeles Wealth Management.