ЄС впроваджує нові правила для штучного інтелекту

Правила ЄС щодо штучного інтелекту

В Європейському Союзі представили нові правила для регулювання штучного інтелекту. Виробники найпотужніших систем ШІ повинні забезпечити більшу прозорість, обмежити порушення авторських прав та захистити громадську безпеку.

Ці правила, що початково є добровільними, з’явилися під час активних дебатів у Брюсселі про те, як агресивно регулювати цю нову технологію, яку багато лідерів вважають ключовою для економічного успіху у конкурентній боротьбі зі Сполученими Штатами та Китаєм. Деякі критики звинуватили регуляторів у розмиванні правил задля отримання підтримки з боку індустрії.

Вказані настанови стосуються лише невеликої кількості технологічних компаній, таких як OpenAI, Microsoft та Google, які створюють так званий універсальний ШІ. Ці системи є основою таких послуг, як ChatGPT, та здатні аналізувати великі обсяги даних, навчатися самостійно та виконувати деякі людські завдання.

Так званий кодекс практики є одним з перших конкретних деталей про те, як регулятори ЄС планують впроваджувати закон, відомий як A.I. Act, який був прийнятий минулого року. Технологічні компанії відіграли значну роль у розробці правил, які набудуть добровільного характеру з 2 серпня, а з серпня 2026 року стануть обов’язковими, згідно з інформацією Європейської комісії.